Sportovec je fuč

14. února 2009 v 20:51 | Napsáno rukou Andie |  Mnohé myšlenky
Jelikož naše škola postoupila do krajského kola atletického závodu Corny, který se opět konal u nás, rozhodla jsem se jít znovu pomáhat. Samozřejmě opět na vejšce. Sice jsem měla zimní lyžařskou bundu, dvě mikiny, rukavice a čepici s šálou, ale stejně jsem drkotala zuby ještě při chůzi na autobus. Ale bylo to krásné. Ne nadarmo se Atletika nazývá královnou sportu.
Když vidíte dva běžce, kteří se z posledních sil snaží toho druhého předběhnout, možná vám to je jedno, prostě bežej, ale já v tom vidím víc. Asi jako ve všem. Možná jsem domýšlivá a hledám ve věcech hlubší významy, i když je třeba nemají. Nejkrásnější na tom všem je loialita, jakou lidé jedné školy k sobě cítí. Učitelé a studenti jsou si najednou rovni, všichni se snaží podpořit ostatní, i když se s nimi normálně třeba nebaví.
Je moc pocitů, které ve mě proudí, těžko vyjádřit je všechny. Ale něco mě přeci trápí. Já už nejsem víc ne divák. Ani jinde nejsem víc než "víkendový" hráč. Ne, nezávidím ostatním. Závistivý jsou jen hlupáci. Jen připadá mi, že se stále hledám a nenacházím. Člověk když má být ve sportu dobrý, musí začít od malička. Já svůj sport opustila a nyní už jenom hledám. A myslím že už nenajdu, nezakořením, budu přelétavý motýl, který umí od všeho kousek, nic však pořádně. A mrzí mě to. Asi jsem něco propásla, promeškala. Asi jsem měla před těmi třemi lety vložit svoje naděje do atletiky. Asi jsem měla prosadit svou a doufat v lepší začátky tam.
Stále mám hlavu plnou snů, které se neplní a ani nesplní. A člověk po čase zjistí, že už je pozdě. Já to vidím právě teď. Propásnout šanci je to nejsmutnější co se nám lidem může stát.
Ta deka, co mám na sobě, mě ne a ne zahřát. A nemocná přeci nejsem. Navenek se usmívám a přeci slzy v sobě dusím. Co já jsem to za člověka? Možná že jsem konečně našla v bolesti útěchu...

Far, far away,
find comfort in pain,
All pleasure's the same,
it just keeps me from trouble.
It's more than just words,
it's just tears and rain.

Čtvrtek, 2. říjen 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hypotéka Hypotéka | Web | 23. května 2012 v 8:38 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama